Mayasıl Bitkisel Tedavi

Mayasıl Bitkisel TedaviUzun süredir yaşadığınız probleminin artık daha hızlı bir şekilde tedavi edilmesi ve özellikle yaşadığınız sıkıntıların tedavi sürecinde azalmasını istiyorsanız siz de yöntemlerine başvurabilir ve doğadaki mucizevi bitkilerden istifade edebilirsiniz.

Ancak öncelikle anüs bölgesi ile ilgili yaşadığınız sorunun mutlaka bir hekim tarafından muayene edilmesini sağlamalısınız. Zira makat bölgesi ile ilgili iltihaplanma başta olmak üzere yaşanan pek çok sorun mayasıla benzer belirtiler göstermektedir. Gelişigüzel ilaç kullanımı ise yaşanan sorunun artarak devam etmesine hatta farklı sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına sebebiyet verebilmektedir.

Bu durum dikkate alınarak mayasıl bitkisel tedavi metotlarına başvurmadan önce mutlaka doktora gidilmesi gerekmektedir. Mayasıla iyi gelen pek çok bitki kolaylıkla hastalar tarafından hazırlanabilmekte de kullanılabilmektedir. Tavşanmemesi adlı bitki de bunlardan biridir.

Bundan yüzyıllar önce de toplardamar ile ilgili yaşanan sağlık sorunlarının tedavisinde kullanılan tavşanmemesi halen etkin olarak tedaviye yardımcı metotlardan biri olabilmektedir. Bu bitki sadece ülkemizde değil Avrupa ülkelerinde de yaşanan hemoroid problemlerinde ve varis problemlerinin tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

At kestanesi de yine sık kullanılan bitkiler arasında yer alır. Ancak bu bitkinin tedavisinde haricen kullanıldığının bilinmesi gerekir. Her hastanın at kestanesinin tozlarından faydalanmaması gerekmektedir.

Doktor tarafından müsaade edilmesi durumunda ağacın kabukları iyice ezilerek toz kıvamına getirilir ve yemeklerden birkaç saat önce bir kaşık alınır. Yahut içerisine birkaç damla zeytinyağı ilave edilerek un kıvamına getirilmiş tozlar kreme dönüştürülür ve dışarıdan sürülerek bitkiden istifade edilebilir.

Mayasılın sadece bitkiler kullanılarak tedavi edilmesinde güvercin ağacı da kullanılabilmektedir. Ancak mayasıl tedavisinde kullanılan diğer bitkiler ile kıyaslandığında güvercin ağacı bulmak daha güç olabilmektedir. Genellikle basur hastaları aktarlarda bu bitkiyi arar.

Oysa eczanelerde bulmak çok daha kolay olabilmektedir. Bu bitki de basit bir işlemden geçirildikten sonra basurun olduğu bölgeye dışarıdan kompres yapılarak kullanılmaktadır.

Aloa vera da probleminin etkilerinin ortadan kaldırılması konusunda sık başvurulan bitkilerden biridir. Cildi ve dokuları yumuşatma özelliği olan bu bitki basurun büyümesinin kontrol altına alınması için de kullanılabilir. Kaynatılarak suyu oturma banyosuna eklenebilir.

Uzun süredir yaşadığınız hemoroid probleminin artık daha hızlı bir şekilde tedavi edilmesi ve özellikle yaşadığınız sıkıntıların tedavi sürecinde azalmasını istiyorsanız siz de mayasıl bitkisel tedavi yöntemlerine başvurabilir ve doğadaki mucizevi bitkilerden istifade edebilirsiniz. Ancak öncelikle anüs bölgesi ile ilgili yaşadığınız sorunun mutlaka bir hekim tarafından muayene edilmesini sağlamalısınız. Zira makat bölgesi ile ilgili iltihaplanma başta olmak üzere yaşanan pek çok sorun mayasıla benzer belirtiler göstermektedir. Gelişigüzel ilaç kullanımı ise yaşanan sorunun artarak devam etmesine hatta farklı sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu durum dikkate alınarak mayasıl bitkisel tedavi metotlarına başvurmadan önce mutlaka doktora gidilmesi gerekmektedir. Mayasıla iyi gelen pek…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: 3.75 ( 1 votes)

Bu yazı ilginizi çekebilir

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Basur (Hemoroit) Nedir ve Neden Olur? ‘’Basur’’ yani tıp dilinde Hemoroit her yaş ve cinsiyette, ...

kuru_meyveler-kabizlik

Hemoroid rahatsızlığında beslenme önerileri

Hemoroid pek çok kişinin sıkıntı yaşadığı bir sağlık sorunudur. Hemoroid’de nasıl beslenilmesi gerektiği hastalar tarafından ...