Lazerle hemoroid (basur) tedavisi

Lazerle hemoroid (basur) tedavisi
Lazerle ()

Hemoroid öteki adıyla basur, her insanoğlunun yaşamının belli bir döneminde karşılaşabileceği bir hastalıktır. Tedavisi olmakla beraber tedaviyle alınan sonuçlar genel anlamda iyi ve başarılıdır. Tıbbi olarak birçok kelimeyle açıklanabilen hemoroid, mütevazı ve anlaşılır olarak makat bölgesinde meydana gelen toplardamarların genişlemesinden olan bir hastalıktır.

Beslenme programıyla denetim edilebilir fakat bir çok süre cerrahi müdahale gerektirmektedir.

Hemoroidin aslolan sebebi hala bilinmese de tıp bu hastalığın tedavisi mevzusunda yeni yöntemler keşfetmektedir. Bunlardan biri de . Işık tedavisi olarak da malum bu yönteminde yüksek ısılı ışık hemoroid memesine odaklanarak gerçekleştirilir.

Büyük bir cerrahi işlem gerektirmediğinden hastaların korkuya ya da ameliyat psikolojisine girmesine gerek kalmamıştır. Tedavi ağrı sinirlerinin bitiş noktasında gerçekleştirildiği için hasta minik bir yanma hissi duyacaktır. Hastalık makat bölgesinde meydana geldiği için hastaların utanma, sıkılma benzer biçimde durumlarından dolayı işlem sekiz ile on dakika benzer biçimde kısa bir süre içinde gerçekleşmektedir.

Lazerle Hemoroid Tedavisi makat sarkmasını düzeltirken hastalara birçok yarar sağlamaktadır. Bu cerrahi yöntemle tedavi olan hastalar operasyonun peşinden evde dinlemeye gerek kalmadan rahatça günlük yaşamlarına devam edebilirler.

Ağrısız bir işlem olduğundan narkoza gereksinim duyulmaz. Işıkla tedavi edildiğinden kan olmaz ya da ameliyata oran seviyede olur. Kesici alet kullanılmadığı için kaslar hasara uğramaz bu yüzden dışkı ve gaz tutamama benzer biçimde problemlerle karşılaşmazsınız.

Lazerle Hemoroid Tedavisi 4. ve bazı 3.aşama hemoroidler de uygulanmayabilir. İşlem yapıldıktan sonrasında bir ikinci seansa daha gerekseme duyulabilir. Yalnız dış hemoroid problemi olanlara bu tedavi uygulanmamaktadır.

Her tedavinin yan tesirleri olacağı şeklinde bu işlemin de yan tesirleri vardır. Lakin korkutacak kadar büyük etkisinde bırakır değildir. Avantajlarını düşündüğümüz süre göze batmayacak etkilerdir.

Tedavi sırasın da hissedilen yanma hissi bir ile dört saat içinde hissedilmeye devam edebilir fakat geçicidir. Eğer işleminiz makata yakın bir yerde yapıldıysa ciddi bir yanma olabilir.

Wcye gittiğiniz vakit şiddetli bir ıkınma durumunda kanamayla karşılaşabilirsiniz fakat bu kanama sizi korkutmasın önemsiz düzeydedir. Lazerle Hemoroid Tedavisi basur tedavisinde kullanılan en iyi yöntemlerden biridir. Ameliyat korkusu, büyük bir ağrı sızı olmadan sizi eski sağlınıza kavuşturacaktır.

Hemoroid öteki adıyla basur, her insanoğlunun yaşamının belli bir döneminde karşılaşabileceği bir hastalıktır. Tedavisi olmakla beraber tedaviyle alınan sonuçlar genel anlamda iyi ve başarılıdır. Tıbbi olarak birçok kelimeyle açıklanabilen hemoroid, mütevazı ve anlaşılır olarak makat bölgesinde meydana gelen toplardamarların genişlemesinden olan bir hastalıktır. Beslenme programıyla denetim edilebilir fakat bir çok süre cerrahi müdahale gerektirmektedir. Hemoroidin aslolan sebebi hala bilinmese de tıp bu hastalığın tedavisi mevzusunda yeni yöntemler keşfetmektedir. Bunlardan biri de Lazerle Hemoroid Tedavisi. Işık tedavisi olarak da malum bu tedavi yönteminde yüksek ısılı ışık hemoroid memesine odaklanarak gerçekleştirilir. Büyük bir cerrahi işlem gerektirmediğinden hastaların korkuya ya da ameliyat psikolojisine…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: 4.9 ( 2 votes)

Bu yazı ilginizi çekebilir

kuru_meyveler-kabizlik

Hemoroid rahatsızlığında beslenme önerileri

Hemoroid pek çok kişinin sıkıntı yaşadığı bir sağlık sorunudur. Hemoroid’de nasıl beslenilmesi gerektiği hastalar tarafından ...

Kuşkonmaz bitkisi hemoroid hastalığına iyi geliyor

Kuşkonmaz bitkisinin potasyum içeriği bakımından yüksek değerlere sahip olduğunu ve içerisindeki rutin maddesinin kan damarlarının ...

Bir yorum

  1. daha detaylı yazılarınız varmı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir