Lastik Bant, Hemoroid Tedavisi İçin Sizce Uygunmudur?

Lastik Bant, Hemoroid Tedavisi İçin Uygun mudur?Soru : Hocam iyi günler,benim 2 senedir basur sorunum var. Doktorada gittim, bana sigmoidoskopi ile bakılacak dedi ve baktılar.

Raporda şu şekilde çıktı ; Anüste üzerinde erozyonlar olan 3 adet izlendi. Tuşede özellik yok endoskopla rektum ve distal sigmoid kolon değerlendirildi, retrofleksiyonda ise hemoroidal pakeler vardı.

Anaskopla yapılan incelemede ise grande 2 internal pakeler vardı. Sonrasında da bana lastik bant uygulaması yapabileceklerini söylediler. Bu size ne dersiniz uygun mudur? Benim korkum ise lastik bantın ilerde çıkması.

Sizin başka önereceğiniz bir tedavi yöntemi var mıdır? iyi günler

Doç.Dr. Nuri Haksever Cevabı:

Size önerilen tedaviden ne anladığınız ve gerçekte ne beklediğiniz önemli. ’inizin iyileşmesini istiyorsanız, operasyon yapılsın ya da yapılmasın arkasından yapacaklarınız var.

Eğer belirtiyi yok etmek istiyorsanız, istediğiniz metodla yok edebilirsiniz.

Sizin odağınız hemoroid değil, operasyonun uygunluğu ise bunu operasyonu yapacak doktorla konuşmanız gerekmektedir.

Sorunuzdan ise ben yanlış yere odaklanadığınızı düşünüyorum, ya da siz hem operasyona karar vermişsiniz hem de operasyonun tipine. Ama hemoroidinizi pek düşünmüyorsunuz. geçmşiş olsun.

Alıntıdır…

Soru : Hocam iyi günler,benim 2 senedir basur sorunum var. Doktorada gittim, bana sigmoidoskopi ile bakılacak dedi ve baktılar. Raporda şu şekilde çıktı ; Anüste üzerinde erozyonlar olan 3 adet hemoroidal pake izlendi. Tuşede özellik yok endoskopla rektum ve distal sigmoid kolon değerlendirildi, retrofleksiyonda ise hemoroidal pakeler vardı. Anaskopla yapılan incelemede ise grande 2 internal pakeler vardı. Sonrasında da bana lastik bant uygulaması yapabileceklerini söylediler. Bu lastik bant tedavisi size ne dersiniz uygun mudur? Benim korkum ise lastik bantın ilerde çıkması. Sizin başka önereceğiniz bir tedavi yöntemi var mıdır? iyi günler Doç.Dr. Nuri Haksever Cevabı: Size önerilen tedaviden ne anladığınız…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: Be the first one !

Bu yazı ilginizi çekebilir

Hemoroid Tedavisinde Lastik Bant Önerir misiniz?

Hemoroid Tedavisinde Lastik Bant Kullanımını Önerirmisiniz?

Soru : Merhaba hocam, benim aşağı yukarı 2 seneden beridir hemoroid sorunum var. Doktora gittim, ...

Anal Bölgedeki Memeler Nedir?

Soru : Merhaba benim anal bölgede tuvaletten sonra oluşan şişlik vardı. (1 veya 2 meme ...