Hemoroit Tedavisi

hemoroid tedavisiHamilelik, uzun süre ayakta kalmak, aşırı spor yapmak, kabızlık gibi pek çok nedenle ortaya çıkabilen basur zamanla hastaların günlük aktivitelerini dahi kısıtlayabilen bir hal almaktadır.

Bundan daha da önemlisi, tedavi edilmemesi durumunda kalın bağırsak kanseri gibi pek çok ciddi sağlık sorununu beraberinde getirebilmektedir. Bu nedenle henüz başlangıç aşamasında olsa dahi mutlaka hemoroidin tedavi edilmesi gerekmektedir. Aksi halde rahatsızlık ilerleyecektir ve hastaları bu dönemde çok daha zor günler bekliyor olacaktır.

Toplumda yaygın kanı hemoroit sorununun ancak cerrahi müdahale ile tedavi edilebildiğidir. Oysa hekim ameliyat kararını, hastalığın son aşamasına gelmiş olması durumunda vermektedir. Bunun yanı sıra hastanın bazı özel durumları yahut hastanın tedavi sürecinin tamamlanmasını beklememek istememsi ve bir anca önce hemoroitten kurtulmak istemesi gibi durumlarda da cerrahi müdahale uygulanabilmektedir. Son aşama öncesinde ise hemoriva hemoroid gibi çeşitli ürünler kullanılarak da ameliyata gerek kalmadan hastalıktan kurtulmak denenebilir.

Fakat set halinde satışa sunulan bu ürünlerin bir genel cerraha danışılmadan kullanılması tavsiye edilmemektedir. Bu nedenle şayet ağrı, kanama, kaşıntı, elinize bir şişlik gelmesi gibi şikayetleriniz varsa öncelikle genel cerraha muayene olmanız ve basur teşhisi konulması gerekmektedir. Ardından doktorunuza danışarak hemoriva hemoroid gibi çeşitli alternatiflere yönelebilir, rahatsızlığın en azından ilerlemesinin kontrol altına alınmasına yardımcı olabilirsiniz.

Birkaç günlük uygulamalar için üretilmiş olan çeşitli kremler, doğru ilaç bileşenlerinin alınması gibi yöntemler, sindirim sisteminin daha düzenli çalışmasına yardımcı olabilmektedir. Genellikle basur rahatsızlığının sindirim sistemi sorunları nedeniyle ortaya çıkabildiği düşünülecek olursa, düzenli tuvalet alışkanlıkları ile ilerlemesi durdurulabilir. Aynı zamanda ilk aşamalarda olan hemoroid ortadan kaldırılabilir. Ancak bunun mümkün olması için hastanın doktor tarafından yapılan tüm önerilere harfiyen uyması gerekmektedir. Aksi halde uygulanan tedavi yönteminden olumlu bir netice alınamayacağı gibi, basurun bir sonraki aşamaya ilerlemesi de durdurulamayabilir.

Bu durum dikkate alındığında hastanın hekimin uyarılarını ciddiye almasının da aslında tedavinin bir parçası olduğu söylenebilmektedir. Alternatif tedavilerde tamamen bitkisel ürünlerin kullanılması çok daha doğru bir seçenek olacaktır. Yan etkisi bulunmayan bitkisel ürünler, farklı rahatsızlıkların ortaya çıkmasına da müsaade etmeyecektir.

Hamilelik, uzun süre ayakta kalmak, aşırı spor yapmak, kabızlık gibi pek çok nedenle ortaya çıkabilen basur zamanla hastaların günlük aktivitelerini dahi kısıtlayabilen bir hal almaktadır. Bundan daha da önemlisi, tedavi edilmemesi durumunda kalın bağırsak kanseri gibi pek çok ciddi sağlık sorununu beraberinde getirebilmektedir. Bu nedenle henüz başlangıç aşamasında olsa dahi mutlaka hemoroidin tedavi edilmesi gerekmektedir. Aksi halde rahatsızlık ilerleyecektir ve hastaları bu dönemde çok daha zor günler bekliyor olacaktır. Toplumda yaygın kanı hemoroit sorununun ancak cerrahi müdahale ile tedavi edilebildiğidir. Oysa hekim ameliyat kararını, hastalığın son aşamasına gelmiş olması durumunda vermektedir. Bunun yanı sıra hastanın bazı özel durumları yahut hastanın…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: Be the first one !

Bu yazı ilginizi çekebilir

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Basur (Hemoroit) Nedir ve Neden Olur? ‘’Basur’’ yani tıp dilinde Hemoroit her yaş ve cinsiyette, ...

kuru_meyveler-kabizlik

Hemoroid rahatsızlığında beslenme önerileri

Hemoroid pek çok kişinin sıkıntı yaşadığı bir sağlık sorunudur. Hemoroid’de nasıl beslenilmesi gerektiği hastalar tarafından ...

Bir yorum

  1. araştırdım braz sanırım bitkiseli denicem ama işte bu düzenli kullanım bi yapabilsem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir