Hemoroit Kremi

Hemoroid KremiÇeşitli yöntemler kullanılarak önce kontrol altına alınan ve ardından da tedavi edilen hemoroid rahatsızlığı hastalar için son derece sıkıntılı bir sürecin yaşanmasını zorunlu kılabilmektedir. Ağrı hissinin yaygın olarak yaşandığı bu rahatsızlık ileri safhalarda maalesef kanama gibi şikayetlerin de meydana gelmesine sebebiyet verebilir.

İşte bu durumda hekim tarafından yapılan muayenenin ardından hastanın hemoroit kremi kullanması önerilebilmektedir. Pek çok hasta çeşitli bitkilerin karışımından hazırladığı bitki posasını krem kıvamına getirerek problemli bölgeye sürmeyi tercih etse de piyasada mevcut olan kremlerin kullanılması, daha kısa sürede daha yüz güldüren neticelerin alınmasını sağlayacaktır.

Bu kremler arasında en yaygın olarak kullanılanı anestol adı verilen merhem olmaktadır. Aynı zamanda makatta meydana gelmiş olan çatlakların tedavisinde de etkili bir hemoroit kremi olması nedeniyle hastalar da sıklıkla bu kremi kullanmak isterler.

Anestol ilerlemiş hemoroitlerde hastanın şikayetlerini gidermek konusunda başarılı bir içeriğe sahiptir. Ayrıca lastikle boğma yönteminin uygulanmasının ardından basurlu bölgeye düzenli olarak sürülmesi dokunun daha hızlı iyileşme göstermesini sağlayabilmektedir. Basurlu bölgenin sadece dış bölgesine sürülür ve kısa sürede ağrının hafiflemesi mümkün olabilmektedir.

Hemoroid tedavisinde kullanılan bir diğer merhem de Kortos adı verilen ve içeriğinde kortizon bulunan kremdir. Her ne kadar kortizon içermesi nedeniyle çok sık kullanılmaması gereken bir krem olsa da zaten kısa sürede hastanın rahatlamasını sağlayan etkisi gösterebilmektedir.

Özellikle kaşıntı ve ağrının giderilmesinde etkili bir kremi olduğunu söyleyebiliriz. Ancak hekim tarafından önerilmedikçe asla gelişigüzel bir şekilde kullanılmamalıdır. Hedensa Pomat yine tedavide yardımcı kategorisinde sayılabilecek kremler arasında yer alır. Bu merhem makat bölgesinin hem iç hem de dış bölümüne uygulanır. Kısa sürede ağrıyı, kaşıntıyı azaltan bir etkiye sahiptir.

Hastanın rahatlamasını yine kısa süreli kullanımda sağlayabilen kremlerden bir diğeri de Hemoralgine adını taşımaktadır. Hem kanamayı hem de ağrıyı önleyen bir içeriğe sahip olduğundan bu iki sorunu aynı anda yaşayan basur hastalarının düzenli kullanımda olumlu neticeler alması sağlanabilmektedir. Aynı zamanda son yıllarda geliştirilen pek çok hemoroit kremi sayesinde hastaların yaşadığı kaşıntı probleminin ortadan kaldırılması da mümkün olabilmektedir.

 

Çeşitli yöntemler kullanılarak önce kontrol altına alınan ve ardından da tedavi edilen hemoroid rahatsızlığı hastalar için son derece sıkıntılı bir sürecin yaşanmasını zorunlu kılabilmektedir. Ağrı hissinin yaygın olarak yaşandığı bu rahatsızlık ileri safhalarda maalesef kanama gibi şikayetlerin de meydana gelmesine sebebiyet verebilir. İşte bu durumda hekim tarafından yapılan muayenenin ardından hastanın hemoroit kremi kullanması önerilebilmektedir. Pek çok hasta çeşitli bitkilerin karışımından hazırladığı bitki posasını krem kıvamına getirerek problemli bölgeye sürmeyi tercih etse de piyasada mevcut olan kremlerin kullanılması, daha kısa sürede daha yüz güldüren neticelerin alınmasını sağlayacaktır. Bu kremler arasında en yaygın olarak kullanılanı anestol adı verilen merhem olmaktadır. Aynı…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: 4.7 ( 1 votes)

Bu yazı ilginizi çekebilir

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Basur (Hemoroit) Nedir ve Neden Olur? ‘’Basur’’ yani tıp dilinde Hemoroit her yaş ve cinsiyette, ...

kuru_meyveler-kabizlik

Hemoroid rahatsızlığında beslenme önerileri

Hemoroid pek çok kişinin sıkıntı yaşadığı bir sağlık sorunudur. Hemoroid’de nasıl beslenilmesi gerektiği hastalar tarafından ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir