Hemoroid Tedavisine Lastik Bant Uygun mudur?

Hemoroid Tedavisine Lastik Bant Uygun mudur?Soru : Merhaba sayın doktorum , benim hastalığım var, 3 tane meme mevcut. Gittiğim doktorlar bana önerisinde bulundular ama kafamda bir ikilem var, konuyu size danışmak istedim. Bu lastik bantın ileride çıkma tehlikesi olabilirmi ? Bir de çürüyüp düşecek olsa o bölgede bağırsaklara bir zararı ourmu ?

Sizin görüşlerinizi bekliyorum, ilginize şimdiden teşekkür ederim.

Doç.Dr. Nuri Haksever Cevabı:

için değişik operasyonlar mevcut. Aslında hiç bir operasyon hemoroidi tedavi etmiyor. Sadece görünür belirtiyi görünmez hale getiriyor. Oysa hemoroidi ortaya çıkaran sebep hala vücutta durmaktadır.

Ben açıkçası başka tedaviler öneriyorum. Bu tedaviler ile bir toplardamar genişlemesi olan varis gibi olan hemoroidi düzeltme şansı olabilir.

Soru : Merhaba sayın doktorum Nuri Haksever, benim hemoroid hastalığım var, 3 tane meme mevcut. Gittiğim doktorlar bana lastik bant tadavisi önerisinde bulundular ama kafamda bir ikilem var, konuyu size danışmak istedim. Bu lastik bantın ileride çıkma tehlikesi olabilirmi ? Bir de çürüyüp düşecek olsa o bölgede bağırsaklara bir zararı ourmu ? Sizin görüşlerinizi bekliyorum, ilginize şimdiden teşekkür ederim. Doç.Dr. Nuri Haksever Cevabı: Hemoroid rahatsızlıkları için değişik operasyonlar mevcut. Aslında hiç bir operasyon hemoroidi tedavi etmiyor. Sadece görünür belirtiyi görünmez hale getiriyor. Oysa hemoroidi ortaya çıkaran sebep hala vücutta durmaktadır. Ben açıkçası başka tedaviler öneriyorum. Bu tedaviler ile bir toplardamar…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: Be the first one !

Bu yazı ilginizi çekebilir

Hemoroid Tedavisinde Lastik Bant Önerir misiniz?

Hemoroid Tedavisinde Lastik Bant Kullanımını Önerirmisiniz?

Soru : Merhaba hocam, benim aşağı yukarı 2 seneden beridir hemoroid sorunum var. Doktora gittim, ...

Anal Bölgedeki Memeler Nedir?

Soru : Merhaba benim anal bölgede tuvaletten sonra oluşan şişlik vardı. (1 veya 2 meme ...