Hemoroid Tedavisinde Lastik Bant Kullanımını Önerirmisiniz?

Hemoroid Tedavisinde Lastik Bant Önerir misiniz?Soru : Merhaba hocam, benim aşağı yukarı 2 seneden beridir sorunum var. Doktora gittim, bana sigmoidoskopi ile bakılacak dedi ve sonrasında da baktılar. Rapor şu şekilde çıkmıştı ; Anüssün üzerinde erozyonlar olan 3 adet izlendi. Tuşede özellik yok. Endoskopla rektum ve değerlendirildi.

Retrofleksiyonda ise hemoroidal pakeler vardı. Anaskopla yapılan incelemede grande 2 internal pakeler vardı. Sonrasında bana uygulaması yapacaklarını söylediler.

Sizce ne dersiniz hocam bu lastik bant tedavisi uygun mudur? Benim korkum bu bantın ilerde çıkması. Sizin önereceğiniz bir tedavi yöntemi var mı? İlginize şimdiden teşekkür ederim hocam.

Op.Dr. Burhan Karabağ Cevabı:

Öncelikle size geçmiş olsun. Sizi muayene etmeden bant yönteminin size uygun olup olmadığı konusund kararımı malesef veremem. Muayene sonrasında size hangi tedavi şekli uygunsa, onu ugulamamız gerekecektir.. Bant yöntemi ise her hasta için uygun olmayabilir. Geçmiş olsun sağlıklı günler.

Alıntıdır…

Soru : Merhaba hocam, benim aşağı yukarı 2 seneden beridir hemoroid sorunum var. Doktora gittim, bana sigmoidoskopi ile bakılacak dedi ve sonrasında da baktılar. Rapor şu şekilde çıkmıştı ; Anüssün üzerinde erozyonlar olan 3 adet hemoroidal pake izlendi. Tuşede özellik yok. Endoskopla rektum ve distal sigmoid kolon değerlendirildi. Retrofleksiyonda ise hemoroidal pakeler vardı. Anaskopla yapılan incelemede grande 2 internal pakeler vardı. Sonrasında bana lastik bant uygulaması yapacaklarını söylediler. Sizce ne dersiniz hocam bu lastik bant tedavisi uygun mudur? Benim korkum bu bantın ilerde çıkması. Sizin önereceğiniz bir tedavi yöntemi var mı? İlginize şimdiden teşekkür ederim hocam. Op.Dr. Burhan Karabağ Cevabı:…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: Be the first one !

Bu yazı ilginizi çekebilir

Lastik Bant, Hemoroid Tedavisi İçin Uygun mudur?

Lastik Bant, Hemoroid Tedavisi İçin Sizce Uygunmudur?

Soru : Hocam iyi günler,benim 2 senedir basur sorunum var. Doktorada gittim, bana sigmoidoskopi ile ...

Anal Bölgedeki Memeler Nedir?

Soru : Merhaba benim anal bölgede tuvaletten sonra oluşan şişlik vardı. (1 veya 2 meme ...