Hemoroid Merhemi

Hemoroid MerhemiGenellikle cerrahi operasyon ile tedavi edilebildiği düşünülse de aslında ameliyat aşamasına gelmemiş olması durumunda ilaçlar ve merhemler ile de tedavi edilebilmektedir. Henüz başlangıç düzeyinde olsa dahi kremler yani merhemler ile basurun tedavi edilmesi mümkün olmamaktadır.

Ancak tedavinin daha hızlı ilerlemesinin yanı sıra hastanın yaşadığı sıkıntıların tedavi sürecinde giderilmesi açısından son derece faydalı içerikler taşıyabilmektedir. Bu nedenle tıpkı ilaç kullanımında olduğu gibi hastaların merhem kullanımında da maksimum düzeyde titiz davranmaları ve doktorun önerdiği periyotta merhemlerini kullanmaları gereklidir.

Özellikle Hedensa Pomat isimli merhemi özel içeriği sayesinde hastaların hem ağrılarını azaltmakta veya dindirmekte hem de şişkinliği azaltmaktadır. Düzenli olarak kullanılması halinde kremin pek çok faydası olabildiği için hastaların kısa bir süre içerisinde kremin faydasından istifade etmeye başladığını söyleyebiliriz.

Bu merhemin içerisinde yüksek oranda mentol bulunur. Cilde hiçbir zararı olmayan mentol dokuda uyuşma hissine neden olduğu için hemoroid bölgesinde meydana gelen ağrının hissedilmesini önler. Aynı zamanda şişkinliklerin de azalmasına ciddi oranda yardımcı olmaktadır.

Anestol da sık kullanılan merhemler arasında yer almaktadır. Bu kremin ağrıları dindiren özelliğinin ve dokuyu yumuşatmasının yanı sıra makat bölgesinde oluşmuş olan çatlaklara da iyi geldiği bilinmektedir. Problemli bölgenin yalnızca dış bölümüne sürülen hemoroid kremi iç kısma da etki edebiliyor.

Hemoralgine Pomat da basurun tedavisini hızlandıran kremler arasında yer alır. Bu merhem anüs bölgesinin hem iç hem de dış bölümüne sürülebilmektedir. Ağrı kesici etkisi oldukça güçlü olduğundan hastalar tarafından da sıklıkla kullanılan kremler arasında yer alır. Basurun ikinci ve üçüncü aşamaya ilerlediği durumlarda kanama da meydana gelebildiği için söz konusu kremin kullanımı önerilmektedir.

Bu kremin kanamayı azaltıcı etkisi vardır. İçeriğinde kortizon barındıran Kortos adlı merhem de sık kullanılmaması kaydı ile önerilen basur kremleri arasında yer alır.

Kremin doktorun önerisi dışında kesinlikle kullanılmaması ve uzun süreli tedavilerde de kullanımından kaçınılması gerekir. Ayrıca Proctolog isimli hemoroit kremi de piyasada rahatlıkla bulunabilen kremler arasında yer almaktadır. Bu merhem de benzer etkiler göstererek hastalarda ciddi bir rahatlama sağlayabilmektedir.

Genellikle cerrahi operasyon ile tedavi edilebildiği düşünülse de aslında basur ameliyat aşamasına gelmemiş olması durumunda ilaçlar ve merhemler ile de tedavi edilebilmektedir. Henüz başlangıç düzeyinde olsa dahi kremler yani merhemler ile basurun tedavi edilmesi mümkün olmamaktadır. Ancak hemoroid merhemi tedavinin daha hızlı ilerlemesinin yanı sıra hastanın yaşadığı sıkıntıların tedavi sürecinde giderilmesi açısından son derece faydalı içerikler taşıyabilmektedir. Bu nedenle tıpkı ilaç kullanımında olduğu gibi hastaların merhem kullanımında da maksimum düzeyde titiz davranmaları ve doktorun önerdiği periyotta merhemlerini kullanmaları gereklidir. Özellikle Hedensa Pomat isimli hemoroid merhemi özel içeriği sayesinde hastaların hem ağrılarını azaltmakta veya dindirmekte hem de şişkinliği azaltmaktadır. Düzenli olarak…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: Be the first one !

Bu yazı ilginizi çekebilir

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Basur (Hemoroit) Nedir ve Neden Olur? ‘’Basur’’ yani tıp dilinde Hemoroit her yaş ve cinsiyette, ...

kuru_meyveler-kabizlik

Hemoroid rahatsızlığında beslenme önerileri

Hemoroid pek çok kişinin sıkıntı yaşadığı bir sağlık sorunudur. Hemoroid’de nasıl beslenilmesi gerektiği hastalar tarafından ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir