Hemoroid Kremleri

Hemoroid KremleriKişilerin ciddi ağrılar ve sıkıntılar çekmesine neden olan basurun tedavisinde ilaçlar, kremler, bitkiler ve son çare olarak da cerrahi müdahaleler kullanılmaktadır. Sıklıkla kullanılan kremleri ise tek başına tedavinin gerçekleşmesi için yeterli olmaz.

Bu kremler tedaviden ziyade hastanın hemoroidi nedeniyle yaşadığı sıkıntıların ortadan kaldırılması amacıyla kullanılmaktadır. Elbette şişkinliğin azalması gibi tedaviye yardımcı yönleri bulunur.

Ancak tedavinin gerçekleşmesi konusunda sadece kremlerin kullanılması yeterli olmamaktadır. Örneğin Anestol adı verilen hemoroid kremi dokuda hafif bir uyuşmaya neden olur ve bu sayede hastanın yaşadığı ağrının azalmasını sağlar. Bu aynı zamanda makat bölgesinde oluşmuş çatlakların cilt tarafından onarılmasını da kolaylaştırmaktadır.

Halk arasında yaygın bir şekilde tercih edilen arasında Hedensa Pomat da sayılabilir. Bu krem hem ağrıyı azaltan hem de şişkinliğin artmasını kontrol altında tutan bir yapıya sahiptir.

Kremin içeriğinde yüksek oranda mentol bulunur. Bu da dokunun uyuşmasına neden olur ve bu sayede hastanın yaşadığı ağrı hissi bir nebze de olsa azalabilmektedir. Aynı şekilde ağrı hissinde azalmanın meydana gelmesini sağlayan kremlerden bir diğeri de Hemoralgine pomat adını taşımaktadır. Bu krem de yaygın bir şekilde hemoroid tedavisine yardımcı olması ve hastayı rahatlatması maksadıyla kullanılır.

Diğer kremlerden farklı olarak kanama meydana gelen hastalarda kanamayı azaltan bir etki de yapabilmektedir. Şiddetli olmayan kanamaları önleyebilecek etkiye sahip olması, ileri safhalara ulaşmış problemlerinde kremin sıklıkla tercih edilmesini de beraberinde getirmektedir.

Bu rahatsızlığın tedavisinde kortizonun etkisinden de faydalanılmaktadır. Örneğin kortizonlu bir krem olan Kortos da basurun tedavisinde kısa bir süreliğine kullanılır. Kremin kortizon içermesi sık kullanılmaması ve uzun süre kullanılmaması gerektiği anlamına gelmektedir. Hastaların bu hususa dikkat etmeleri gerekir.

Bazı basur hastaları tedavi sürecinde yoğun bir kaşıntı hissi ile karşı karşıya kalabilir. Proctolog adlı krem işte bu durumda hekim tarafından hastaya önerilir. Çünkü bu krem ağrının azalmasını sağlarken kaşıntı hissini de yok edebilmektedir.

Bazı hemoroit kremlerinin şişkinliği azaltma gibi olumlu bir etkisi de olmaktadır. Böylece başlangıç aşamasında olan basurun büyümesinin kontrol altına alınması kremler sayesinde mümkün olabilmektedir.

Kişilerin ciddi ağrılar ve sıkıntılar çekmesine neden olan basurun tedavisinde ilaçlar, kremler, bitkiler ve son çare olarak da cerrahi müdahaleler kullanılmaktadır. Sıklıkla kullanılan hemoroid kremleri ise tek başına tedavinin gerçekleşmesi için yeterli olmaz. Bu kremler tedaviden ziyade hastanın hemoroidi nedeniyle yaşadığı sıkıntıların ortadan kaldırılması amacıyla kullanılmaktadır. Elbette şişkinliğin azalması gibi tedaviye yardımcı yönleri bulunur. Ancak tedavinin gerçekleşmesi konusunda sadece kremlerin kullanılması yeterli olmamaktadır. Örneğin Anestol adı verilen hemoroid kremi dokuda hafif bir uyuşmaya neden olur ve bu sayede hastanın yaşadığı ağrının azalmasını sağlar. Bu krem aynı zamanda makat bölgesinde oluşmuş çatlakların cilt tarafından onarılmasını da kolaylaştırmaktadır. Halk arasında yaygın bir…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: 4.75 ( 1 votes)

Bu yazı ilginizi çekebilir

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Basur (Hemoroit) Nedir ve Neden Olur? ‘’Basur’’ yani tıp dilinde Hemoroit her yaş ve cinsiyette, ...

kuru_meyveler-kabizlik

Hemoroid rahatsızlığında beslenme önerileri

Hemoroid pek çok kişinin sıkıntı yaşadığı bir sağlık sorunudur. Hemoroid’de nasıl beslenilmesi gerektiği hastalar tarafından ...

Bir yorum

  1. bu kremler takviye olara kullanılabilir sanırım eğer damarlarla alakalıda bir tedavi uygulanmassa yine tekrarlanma ihtimali yüksektir basur tedavisinde dış memede olsa içerdede meme olma ihtimali yüksek çünkü damar tıkanıklığı sonucu basur oluşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir