Hemoroid İçin Ne Yapılmasını Önerirsiniz?

Hemoroid İçin Ne Yapmamı Önerirsiniz?Soru : Ali Akdeniz hocam merhaba , benim 2 yıldır problemim var. Doktora gittim, bana sigmoidoskopi ile bakılacak dediler ve baktılar. Rapor şu şekilde çıkmıştı hocam ; Anüste üzerinde erozyonlar olan 3 adet pake izlenmiş.

Tuşede özellik yok endoskopla rektum ve distal sigmoid kolon değerlendirildi.

Retrofleksiyonda ise hemoroidal pakeler vardı. Anaskopla yapılan incelemede grande 2 internal pakeler vardı.

Bana doktorlar lastik bant uygulaması yapacaklarını söylediler. Sizin önereceğiniz bir tedavi yöntemi mevcutmudur. ? İlginize teşekkür ederim.

Prof.Dr. Ali Akdeniz Cevabı:

Grade 2 internal pakeler, üzeri erze de olsa medikal tedavi ile birlikte ele alınmalıdır. Bu sebepten dolayı herhangi bir hastanenin veya  genel cerrahi kliniğine elinizdeki raporu ile başvurmanız yeterli olacaktır.. Şimdiden geçmiş olsun.

Soru : Ali Akdeniz hocam merhaba , benim 2 yıldır basur problemim var. Doktora gittim, bana sigmoidoskopi ile bakılacak dediler ve baktılar. Rapor şu şekilde çıkmıştı hocam ; Anüste üzerinde erozyonlar olan 3 adet hemoroidal pake izlenmiş. Tuşede özellik yok endoskopla rektum ve distal sigmoid kolon değerlendirildi. Retrofleksiyonda ise hemoroidal pakeler vardı. Anaskopla yapılan incelemede grande 2 internal pakeler vardı. Bana doktorlar lastik bant uygulaması yapacaklarını söylediler. Sizin önereceğiniz bir tedavi yöntemi mevcutmudur. ? İlginize teşekkür ederim. Prof.Dr. Ali Akdeniz Cevabı: Grade 2 internal pakeler, üzeri erze de olsa medikal tedavi ile birlikte ele alınmalıdır. Bu sebepten dolayı herhangi bir…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: Be the first one !

Bu yazı ilginizi çekebilir

Hemoroid Tedavisinde Lastik Bant Önerir misiniz?

Hemoroid Tedavisinde Lastik Bant Kullanımını Önerirmisiniz?

Soru : Merhaba hocam, benim aşağı yukarı 2 seneden beridir hemoroid sorunum var. Doktora gittim, ...

Anal Bölgedeki Memeler Nedir?

Soru : Merhaba benim anal bölgede tuvaletten sonra oluşan şişlik vardı. (1 veya 2 meme ...