Hemoroid Doğal Tedavi

Hemoroid Doğal TedaviHastalar için acı verici rahatsızlıklar arasında yer alan yöntemleri ile de ortadan kaldırılabilecek bir sağlık sorunudur. Ancak elbette her hastanın sadece doğal tedavi metotları ile tedavi edilebilmesi maalesef mümkün değildir. Bu doğal yöntemlerin etkili olabilmesi için hastalığın çok ilerlememiş olması yani son safhalara yaklaşmamış olması gerekmektedir.

Özellikle şifalı bitkilerden yardım alınarak uygulanan doğal tedavi yöntemleri artık ameliyat olması zaruri bir hal almış hastalar için de uygulanabilir. Ancak bu durumda tedaviden ziyade hastanın yaşadığı sıkıntıların ortadan kaldırılması hedeflenir. Zira oluşmuş dokusunun sadece bitkilerden yardım alınarak yok edilmesi maalesef pek olanaklı değildir.

Fakat bu yöntemler ile meydana gelen kanamanın azaltılması veya yok edilmesi, ağrıların hafifletilmesi veya dindirilmesi mümkün olabilmektedir. Bu nedenle yaşadığı rahatsızlık hangi aşamada olursa olsun hastaların bir nebze de olsa şikayetlerinden kurtulması amacı gözetilerek hemoroid doğal tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir. Bu yöntemlerde başrolü oynayan elbette doğada bulunan şifalı bitkiler olmaktadır. Kullanım şekline bağlı olarak farklı bitkilerin farklı etkilerinden istifade edilir. Örneğin sadece çay olarak tüketilmesi hedefleniyor ise bu durumda en ideal bitki papatya yahut kuşburnu olacaktır.

Bu bitkiler bağırsak dokusunu rahatlatma etkisine sahiptir. Bununla birlikte hemoroid bölgesinde meydana gelen kanamanın azaltılması veya tamamen dindirilmesi de papatya ve kuşburnu çaylarının düzenli olarak aç karnına tüketilmesi ile mümkün olabilmektedir. Şayet hastanın oturma banyosu esnasında daha hızlı rahatlama yaşaması hedefleniyorsa bu durumda civanperçemi, pelin otu, kuşburnu ve papatya bitkilerinin kurutulmuş hallerinden yalnızca birer tutam alınarak kaynatılır. Kaynadıktan sonra su ılımaya bırakılır ve ılık bir şekilde oturma banyosu için kullanılacak olan suya ilave edilir.

Bu durumda dokusunun yumuşaması ve daha pek çok olumlu etkiye maruz kalması sağlanır. Kolaylıkla basurun büyümesi bu metot ile kontrol altına alınabilmektedir. Bu nedenle pek çok basur hastasına bu gibi metotlardan istifade etmeleri önerilmektedir. Aynı zamanda bazı bitkilerin krem kıvamına getirilmesi ve hemoroit bölgesine sürülmesi ile de doğal bir tedavi uygulanabilmektedir. Ancak bu yöntemde bitkilerin hazırlanması esnasında hastanın çok daha dikkatli davranması gerekmektedir.

Hastalar için acı verici rahatsızlıklar arasında yer alan hemoroid doğal tedavi yöntemleri ile de ortadan kaldırılabilecek bir sağlık sorunudur. Ancak elbette her hastanın sadece doğal tedavi metotları ile tedavi edilebilmesi maalesef mümkün değildir. Bu doğal yöntemlerin etkili olabilmesi için hastalığın çok ilerlememiş olması yani son safhalara yaklaşmamış olması gerekmektedir. Özellikle şifalı bitkilerden yardım alınarak uygulanan doğal tedavi yöntemleri artık ameliyat olması zaruri bir hal almış hastalar için de uygulanabilir. Ancak bu durumda tedaviden ziyade hastanın yaşadığı sıkıntıların ortadan kaldırılması hedeflenir. Zira oluşmuş hemoroid dokusunun sadece bitkilerden yardım alınarak yok edilmesi maalesef pek olanaklı değildir. Fakat bu yöntemler ile meydana gelen…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: 4.9 ( 1 votes)

Bu yazı ilginizi çekebilir

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Basur (Hemoroit) Nedir ve Neden Olur? ‘’Basur’’ yani tıp dilinde Hemoroit her yaş ve cinsiyette, ...

kuru_meyveler-kabizlik

Hemoroid rahatsızlığında beslenme önerileri

Hemoroid pek çok kişinin sıkıntı yaşadığı bir sağlık sorunudur. Hemoroid’de nasıl beslenilmesi gerektiği hastalar tarafından ...