Hemoroid Bitkisel Tedavi Patlıcan

Hemoroid Bitkisel Tedavi PatlıcanHer yıl daha fazla sayıda kişinin şikayet etmeye başladığı problemi farklı teknikler kullanılarak tedavi edilebilmektedir. Özellikle bitkilerden yardım alınarak uygulanan tedavi yöntemlerinin son derece etkili bir şekilde yarar sağladığı biliniyor. kullanılarak da yapılıyor. Herkesin evinde bulunan patlıcanın sap bölümü kullanılarak yapılan tedavi şekli ile pek çok kişinin bu rahatsızlıktan tamamen kurtulduğu biliniyor. Ancak bu tedavinin işe yarayabilmesi için hemoroidin çok ileri düzeylere ulaşmamış olması gerekiyor.

Son safhaya ilerlemiş olan bir maalesef cerrahi müdahale ile tedavi edilebilecektir. Bu nedenle hastalığın bitkiler yardımı ile tedavi edilip edilemeyeceği biraz da hangi aşamada olduğuna bağlı olarak farklılaşabilmektedir. Ancak yine de hemoroid bitkisel tedavi patlıcan kullanılarak yapıldığında en azından küçülme gösterdiği gözlemlenen bilgiler arasında yer alır. Bu tedavi için 10 adet patlıcanın yeşil olan sap bölümünü gövdesinden ayırmanız gerekiyor. Sapı kurumuş olan patlıcanları kullanmayınız. Yeşil sap bölümlerini akan suda çok iyi bir şekilde temizleyin.

Ardından 10 bardak suyun içerisinde 10 adet sapı koyarak kaynatın. Kaynadıktan sonra kendi kendine ılımasını bekleyin ve sabahları bir bardak, akşamları da bir bardak olmak üzere bu sudan için. Ancak sarı renge dönüşmüş olan bu suyu aç karnına içmeniz ve içtikten hemen sonra yemek yememeniz gerekiyor. Yani yemeklerden hemen önce suyu içmek yerine en az bir saat önce içmeniz ve bu bir saatlik süreçte hiçbir şey tüketmemeniz gerekmektedir. Bu sayede hemoroid probleminden siz de kurtulabilirsiniz. Kalan suyu buzdolabında saklayarak bitene kadar günde 2 bardak içebilirsiniz.

Ancak ilerlemiş bir basur rahatsızlığı söz konusu ise patlıcanın etkisini daha hızlı gösterebilmesi için olabildiğince her gün taze şekilde patlıcan sağlarını kaynatmanız ve suyunu içmeniz daha doğru olacaktır. Bu kür ile birlikte ardıç yağının hemoroit bölgesine tampon yapılacak şekilde sürülmesi de fayda sağlayabilmektedir. Bu tamponun da pamuk yardımı ile her gün iki defa olmak üzere düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Özellikle kanama meydana gelen hastalık durumunda yağın kanamaya azalttığı ve ortadan kaldırdığı bilinir.

Bu yazı ilginizi çekebilir

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Basur (Hemoroit) Nedir ve Neden Olur? ‘’Basur’’ yani tıp dilinde Hemoroit her yaş ve cinsiyette, ...

kuru_meyveler-kabizlik

Hemoroid rahatsızlığında beslenme önerileri

Hemoroid pek çok kişinin sıkıntı yaşadığı bir sağlık sorunudur. Hemoroid’de nasıl beslenilmesi gerektiği hastalar tarafından ...