Basur tedavisinde kullanılan ilaçlar

basur hapı Hemoroit halk arasında bilinen adıyla basur hastalığının tedavisi hastalığın bulunduğu evreye ve kişiye göre değişmektedir. Tedavi deyince hangi hastalık için olursa olsun akla ilk olarak ilaç tedavisi gelir. Basur hastalığı için de ilaç tedavisi mümkündür.

Basur tedavisinde kullanılan ilaçlar daha çok hastalığa bağlı olarak gelişen ağrı yanma gibi şikayetleri azaltmak için kullanılır. Bu ilaçlar hastalığı tamamen ortadan kaldırmaz. Sadece hastalığa bağlı olan şikayetlerin azalmasına yardımcı olur. İlaç kullanımı basur tedavisinde destektir. Çünkü basur ataklar halinde gelen bir hastalıktır.

Basur tedavisinde kullanılan ilaçlar bu ataklar esnasında hastanın söz konusu bölgede meydana gelen şikayetlerini azaltmak için kullanılır.   Basur anüsteki toplardamarların basıncının artması sonucu oluşan bir hastalıktır. Basur tedavisinde kullanılan ilaçlar toplardamarlardaki genişlemeyi ortadan kaldırmaya yönelik değildir. Sadece bu genişlemenin yarattığı şikayetlerin azalması için kullanılır.

Basur tedavisinde kullanılan ilaçlara genel olarak bakmamız gerekirse bu ilaçları birkaç grupta toplayabiliriz. Kortizon içeren ilaçlar ağrı yanma ve kaşınma şikayeti olan hastalarda lokal olarak kullanılan krem ve fitil şeklinde olan ilaçlardır. Bu ilaçlar dokudaki ödemleri engellemek ve yanma hissini gidermek için kullanılır.

Toplardamar sisteminin basıncını azaltan tablet şeklindeki ilaçlar ise alındığı süre içerisinde toplardamarlardaki baskıyı azaltır. Böylece basıncı artan damarların makat bölgesinden dışarıya çıkarak oluşturdukları şişkinliği engeller. Bir de dışkıyı yumuşatan ilaçlar vardır.

Şurup şeklindeki bu ilaçlar içeriğindeki şekerli ve yüksek yoğunluktaki yapısı ile bağırsak için sıvı çekerek dışkının yumuşamasını sağlar. Basur hastaları ataklar esnasında her zaman ağrılardan şikayet ederler. Bölgeye uygulanan özel ağrı kesiciler bu ağrıların azalmasına yardımcı olur.

 Hemoroit halk arasında bilinen adıyla basur hastalığının tedavisi hastalığın bulunduğu evreye ve kişiye göre değişmektedir. Tedavi deyince hangi hastalık için olursa olsun akla ilk olarak ilaç tedavisi gelir. Basur hastalığı için de ilaç tedavisi mümkündür. Basur tedavisinde kullanılan ilaçlar daha çok hastalığa bağlı olarak gelişen ağrı yanma gibi şikayetleri azaltmak için kullanılır. Bu ilaçlar hastalığı tamamen ortadan kaldırmaz. Sadece hastalığa bağlı olan şikayetlerin azalmasına yardımcı olur. İlaç kullanımı basur tedavisinde destektir. Çünkü basur ataklar halinde gelen bir hastalıktır. Basur tedavisinde kullanılan ilaçlar bu ataklar esnasında hastanın söz konusu bölgede meydana gelen şikayetlerini azaltmak için kullanılır.   Basur anüsteki toplardamarların basıncının artması…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: Be the first one !

Bu yazı ilginizi çekebilir

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Basur (Hemoroit) Nedir ve Neden Olur? ‘’Basur’’ yani tıp dilinde Hemoroit her yaş ve cinsiyette, ...

kuru_meyveler-kabizlik

Hemoroid rahatsızlığında beslenme önerileri

Hemoroid pek çok kişinin sıkıntı yaşadığı bir sağlık sorunudur. Hemoroid’de nasıl beslenilmesi gerektiği hastalar tarafından ...