Basur memesi nasıl geçer

Basur memesi nasıl geçer Basur probleminin en belirgin belirtisi olan basur memesi ya da ilerleyen durumlarda çoğalan basur memeleri makatta yanma kaşıntı ve akıntıya neden olur. Zaman ilerledikçe ve tedavi edilmediği sürece bu memeler oturup kalkmayı ve tuvalete çıkmayı zorlaştırabilir.

Basur memesi nasıl geçer sorusuna verilebilecek en güzel cevap sindirim sisteminin hızını artırmaktır. Böylelikle dışkı karında birikmez ve zorlanma olmadan tuvalet ihtiyacımızı gidermiş oluruz. Sindirim sistemimizin hızını artırmak için su oranı yüksek gıdalar tüketmeye bol lifli meyveler yemeye ve günlük en az 2 ile 25 litre arasında su içmeye özen göstermeliyiz. Ancak basur memesi büyümüş ya da artmış ise ve bu durum hayatımızı olumsuz yönde etkileyecek evredeyse ameliyat kaçınılmazdır.

Ayrıca basur memesinin inmesi ya da tamamen geçmesi için birçok bitkisel ürün ve ilaç bulunmaktadır. Bu yöntemlerden seçtiğiniz herhangi birini doktora danışarak kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra her dışkılama sonrası makat çevresini zedelememek koşuluyla su ile temizlemeli kaşıntınız varsa kaşıntıyı giderici merhem kullanmalısınız. Dışkının yumuşak olması için sağlıklı ve dengeli beslenmeli aynı zamanda dışkılama sisteminizi düzene sokmalısınız.

Basur memesi nasıl geçer dememeniz için öncelikle henüz basur probleminiz yok ise olmaması için de yine aynı şekilde yeme içmenize ve tuvalet alışkanlığınızın düzenine dikkat etmelisiniz. Ancak basur problemi ile savaşıyorsanız kendi yöntemlerinizi bir kenara bırakıp öncelikle doktorunuza başvurmalı daha sonra verdiği ilaç tedavisine bir an evvel başlamalısınız.

Basur probleminin en belirgin belirtisi olan basur memesi ya da ilerleyen durumlarda çoğalan basur memeleri makatta yanma kaşıntı ve akıntıya neden olur. Zaman ilerledikçe ve tedavi edilmediği sürece bu memeler oturup kalkmayı ve tuvalete çıkmayı zorlaştırabilir. Basur memesi nasıl geçer sorusuna verilebilecek en güzel cevap sindirim sisteminin hızını artırmaktır. Böylelikle dışkı karında birikmez ve zorlanma olmadan tuvalet ihtiyacımızı gidermiş oluruz. Sindirim sistemimizin hızını artırmak için su oranı yüksek gıdalar tüketmeye bol lifli meyveler yemeye ve günlük en az 2 ile 25 litre arasında su içmeye özen göstermeliyiz. Ancak basur memesi büyümüş ya da artmış ise ve bu durum hayatımızı olumsuz…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: 3.6 ( 1 votes)

Bu yazı ilginizi çekebilir

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Basur (Hemoroit) Nedir ve Neden Olur? ‘’Basur’’ yani tıp dilinde Hemoroit her yaş ve cinsiyette, ...

kuru_meyveler-kabizlik

Hemoroid rahatsızlığında beslenme önerileri

Hemoroid pek çok kişinin sıkıntı yaşadığı bir sağlık sorunudur. Hemoroid’de nasıl beslenilmesi gerektiği hastalar tarafından ...

Bir yorum

  1. basur memesi kanayan insanlara iyi davranın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir