Basur Kanamasına Ne İyi Gelir?

Basur Kanamasına Ne İyi Gelir?Bilinen adı ile , tıp dilindeki adı ile , 50 yaş altındaki bireylerde özellikle kadınlarda hamilelik süreci ve doğum sırasındaki ıkınma sebebiyle oluşarak senelerce devam eden, makatta şişlik ve memeleşme ile birlikte kanamanın da görüldüğü bir rahatsızlıktır. Genellikle tuvalet kâğıdında parlak kırmızı renkte kan ve ağrılı bir dışkılama durumu oluyorsa bu basur sebebidir.

Bu yazımızda ve basuru kurutmak için, tamamen bitkisel olan yöntemlerden bahsedeceğiz sizlere.

Ardıç yağını ıkınma ile baş gösteren makattaki şişliklerin üzerine sürebilirsiniz. Bununla birlikte 10 ar gram şap, kâfur sarısabır otlarını, gazlı bir bez üzerine koyarak makat bölgenizle temas etmesini sağlayabilirsiniz.

Yine tamamen bitkisel, narçiçeği, günlük, sarısabır ve iki kardeşkanı bitkilerinden eşit miktarlarda karıştırarak gazlı beze sarıp, basur bulunan bölge üzerine koyabilirsiniz.

Basur sıkıntısından dolayı günlük yaşamda rahat hareket edemeyen, oturup kalkmada problem yaşayan insanlar için yeni vermeye devam edelim.

Bunun için yine eşit miktarlarda şifa olduğu bilinen çörek otu, cevzüttıb ve anason gerekirse dövülerek toz haline getirilerek karıştırılır. Bir kapta bu karışım toz halinde bekletildikten sonra, 20 gram kadar bal mumu bir kapta benmari usulü eritilerek içerisine kenarda beklettiğimiz toz karışım ilave edilir. Nişastadan yardım alarak hap şeklinde küçük parçalar oluşturularak, sabahları aç karnına bu hapları içmeniz basur kanamasına ne iyi gelir, sorunuza şifalı bir cevap olabilir.

Bunun yanında basur kanamasına iyi gelen bitkilerden bir diğeri de kına ve öküz ödüdür. Bu iki bitkiyi karıştırarak, macun haline getirip, basur şişliklerinin bulunduğu yere pamuk yardımı ile yerleştirebilirsiniz. Oturma güçlükleri çekmeye kadar günlük yaşamı etkileyen rahatsızlıklara sebep olan basur probleminden kurtulmak için insanların yapamayacağı yok gibi. O yüzden tamamen bitkisel olan tedavi yöntemlerini denemekten çekinmeyin.

Basur için yazımızda saydığımız yöntemler direk makata uygulanması içindi. Şimdi ise şifalı bir çay tarifi verelim. Defne çiçeğinin yapraklarını ıhlamur çayı yapar gibi demledikten sonra aç karnına günde 3 kere 1 çay bardağı içtiğinizde yaklaşık 20 gün sonra basurunuzun geçtiğine şahit olacaksınız.

Bilinen adı ile basur, tıp dilindeki adı ile hemoroit, 50 yaş altındaki bireylerde özellikle kadınlarda hamilelik süreci ve doğum sırasındaki ıkınma sebebiyle oluşarak senelerce devam eden, makatta şişlik ve memeleşme ile birlikte kanamanın da görüldüğü bir rahatsızlıktır. Genellikle tuvalet kâğıdında parlak kırmızı renkte kan ve ağrılı bir dışkılama durumu oluyorsa bu basur sebebidir. Bu yazımızda basur kanamasını durdurmak ve basuru kurutmak için, tamamen bitkisel olan yöntemlerden bahsedeceğiz sizlere. Ardıç yağını ıkınma ile baş gösteren makattaki şişliklerin üzerine sürebilirsiniz. Bununla birlikte 10 ar gram şap, kâfur sarısabır otlarını, gazlı bir bez üzerine koyarak makat bölgenizle temas etmesini sağlayabilirsiniz. Yine tamamen bitkisel,…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: 3.65 ( 2 votes)

Bu yazı ilginizi çekebilir

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Basur (Hemoroit) Nedir ve Neden Olur? ‘’Basur’’ yani tıp dilinde Hemoroit her yaş ve cinsiyette, ...

kuru_meyveler-kabizlik

Hemoroid rahatsızlığında beslenme önerileri

Hemoroid pek çok kişinin sıkıntı yaşadığı bir sağlık sorunudur. Hemoroid’de nasıl beslenilmesi gerektiği hastalar tarafından ...