Basur İlaçlarında Dolandırıcılık

ilaçlarda dolandırıcılık                Basur oldukça yaygın bir hastalık olarak, hayatımızın birçok alanında bulunuyor. Yapılan araştırmalar, dünya üzerinde her üç kişiden birinin basur olduğunu gösteriyor. Bu tablo bizim ülkemizde daha da vahim. 30 yaşın üzerinde ki her iki kişiden biri basur sıkıntısı yaşıyor. Yani basur çağımızın en büyük problemlerinden biri. Peki, bulaşıcı olmadığı halde bu kadar yaygın olmasının nedeni nedir? Bu hiç şüphesiz içinde bulunduğumuz zaman diliminin bizi zorunda bıraktığı alışkanlıklardandır. Fast food tarzı yiyeceklerin çoğalması, hareketsiz bir yaşam, günlük hayatın içerisinde ki yanlış alışkanlıklar, yanlış tuvalet alışkanlığı, makatın tahriş olmasına neden olacak sporlar vs. Bu düzen içerisinde ki insanların biyolojik olarak bir takım sıkıntılar yaşadığı bir gerçek. Basur da bu tarz hastalıklardan sadece bir tanesidir.

Bu hastalığın bu kadar yaygın olması beraberinde bu yoldan para kazanmak isteyen simsarları da doğurmuştur. Bir takım kişiler, birçok farklı cezp edici slogan ile satıyorlar. Özellikle altını çiziyorum, basurdan kurtulmanın tek yolu, yaşam tarzınızı değiştirmektir. Çünkü basur sizin fiziksel ve besinsel aktivitelerinizden dolayı ortaya çıkar. Bunun dışında hiçbir şey sizi basurdan kurtaramaz. Doktorların yapmış olduğu ameliyat ve verdiği ilaçlar bile ancak bir yere kadar faydalıdır. Siz yaşama şeklinizi ve yanlış alışkanlıklarınızı değiştirmediğiniz sürece basurdan kurtulamayacaksınız. Bu nedenle başka ilaçlardan medet ummamalısınız. Emin olun piyasaya çıkmış olsa bunu ilk doktorlar size önerir. Bu nedenle her zaman doktorların önerilerine ve uyarılarına bağlı kalın.

Doktora başvurmuş olduğunuz zaman size mutlaka, bir diyet listesi verecektir. Bu diyet listesinde yemeniz gerekenler kadar, uzak durmanız gerekenler de bulunur. Bu liste oldukça geniş bir yelpazededir, bu nedenle sizi çok sıkmayacaktır. Ayrıca uzak durmanız gereken yiyeceklerden, sadece kısıtlamaya gitmeniz yani oranını azaltmanız yetecektir. Bu nedenle gayet uyum sağlayabilirsiniz. Doktorun diğer önerdiği alışkanlıklardan da kurtulmanız gereklidir. Yanlış tuvalet alışkanlıklarını düzeltip düzenli olarak egzersiz yapmanız gerekir. Bunları yapmazsanız, hiçbir ilaç ya da tedavi basurunuza iyi gelmeyecektir. Unutmayın bedava peynir sadece fare kapanında olur!

Bu yazı ilginizi çekebilir

basur

Basur (hemoroid)

Basur son yıllarda en çok karşılaşılan sağlık sorunlarından biri haline geldi adeta. Hem kadın hem ...

Bağsur Belirtileri

Bağsur Belirtileri

Basur tıp dilindeki adıyla hemoroit, makattaki kılcal damarların zorlanmanın da etkisiyle dışarı çıkması ve bu ...