Basur için fitil

Basur için fitilHemeroid hastalığının iki yönü vardır. Bunlar iç ve dış hemoroid’tir. Basur hastalığı artık günümüzde dengesiz beslenme ve fast food tüketiminin daha çok yaygınlaşması ile hemen hemen her yaş kesiminde görülmeye başlanan rutin bir rahatsızlık düzeyine gelmiştir. Basurun derecesi ve çeşidine göre değişik tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Bu yöntemlerden bir tanesi fitil ile hastalığı durdurmak ve yok olmasını sağlamaktır. Basur için fitil uygulaması genel olarak iç hemoroide yakalanmış hastalar için uygulanan tedavi yöntemidir. Makatın içerisinde böyle bir rahatsızlığa sahipseniz doktor tarafından fitil kullanımına yönlendirilirsiniz.

Düzenli bir şekilde kullandığınızda yavaş yavaş basur ağrılarınız acılarınız ya da kanamalarınızda gözle görülür bir iyileşme yaşama olasılığınız da oldukça yüksektir. Basur için fitil kullanımı oldukça önemlidir. Fitil kullanacak hastanın yatar pozisyonda olması gerekmektedir. Daha sonra ki aşama fitilin makat içerisine tamamen itilmesi ile gerçekleşir. Fitilin makat içerisine tamamen yerleştiğine emin olduktan sonra hastanın bu pozisyonda bir müddet beklemesinde fayda vardır. Eğer makatın içine fitile itme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız yumuşatmak için makat ve çevresine krem uygulayabilirsiniz.

Fitil basur hastalığınızı ilerlemesinde direkt etkisi olan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi için ise erken teşhis her hastalıkta olduğu gibi şarttır. Çoğu insan utandığı için bu sorununu sürekli erteler. Bizim önerimiz ise hastalığın belirtilerini taşıyorsanız en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz olacaktır.

Hemeroid hastalığının iki yönü vardır. Bunlar iç ve dış hemoroid'tir. Basur hastalığı artık günümüzde dengesiz beslenme ve fast food tüketiminin daha çok yaygınlaşması ile hemen hemen her yaş kesiminde görülmeye başlanan rutin bir rahatsızlık düzeyine gelmiştir. Basurun derecesi ve çeşidine göre değişik tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bu yöntemlerden bir tanesi fitil ile hastalığı durdurmak ve yok olmasını sağlamaktır. Basur için fitil uygulaması genel olarak iç hemoroide yakalanmış hastalar için uygulanan tedavi yöntemidir. Makatın içerisinde böyle bir rahatsızlığa sahipseniz doktor tarafından fitil kullanımına yönlendirilirsiniz. Düzenli bir şekilde kullandığınızda yavaş yavaş basur ağrılarınız acılarınız ya da kanamalarınızda gözle görülür bir iyileşme yaşama olasılığınız…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: 4.14 ( 12 votes)

Bu yazı ilginizi çekebilir

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Basur (Hemoroit) Nedir ve Neden Olur? ‘’Basur’’ yani tıp dilinde Hemoroit her yaş ve cinsiyette, ...

kuru_meyveler-kabizlik

Hemoroid rahatsızlığında beslenme önerileri

Hemoroid pek çok kişinin sıkıntı yaşadığı bir sağlık sorunudur. Hemoroid’de nasıl beslenilmesi gerektiği hastalar tarafından ...

Bir yorum

  1. basur için ne yapmalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir