Basur Fitili

basur fitiliBasur oluşumunu tetikleyen belirli etkenler vardır. Bu etkenlerin en başında 40 yaş üzerinde olmak kabızlığın kronik bir hal alması aynı şekilde kronik ishal olmak dışkılama esnasında kabız olmasına ya da olunmamasına rağmen aşırı derecede ıkınma ve zorlama tuvalette uzun süre kalınması gibi faktörler söz konusudur. Basurun tedavi yöntemleri de çeşitlidir. Kremle tedavi egzersiz destekli tedavi doğal yöntemlerle tedavi bu yazımızın konusu olan fitille tedavi yöntemleri gibi çeşitleri vardır.

Basurun ilerlemesini durdurmak için uygulanan bir yöntem olan basur fitili olası hastalık safhasını bulunduğu evrede tutmak ve rahatsızlığı minimize etmek için kullanılan bir yöntemdir. Basur fitilinin kullanımı doğru tedavinin olumlu etkiler göstermesi için son derece önemli bir olgudur. Basur iç ve dış olmak üzere ikiye ayrılan ve iki bölgede görülen bir rahatsızlıktır.

Fitil ise iç hemoroid rahatsızlığına yakalanan kişilerde kullanılan bir yöntemdir. Genellikle hastaya önerilen kortos fitildir. uygulanırken pozisyonunuz yatar pozisyon şeklinde olmalıdır. Fitil makattan tamamen içeri itilmelidir. Fitil makattan içeri tamamen itildikten sonra hasta o pozisyonda bir müddet kalmalı ve beklemelidir. Fitli makata ittirmeden önce makat ağzına yumuşatmak amacı ile doktorunuzun verdiği bir kremde sürülebilmektedir.

Kullanılan fitil düzenli olarak uygulandığında hastalığınızda önemli bir düzeyde iyileşme gözükmesi yüksek ihtimaldir. Tüm tedavi yöntemleri uygulanan ama sonuç alınamayan hastalarda ise cerrahi operasyon yapılmaktadır.

Basur oluşumunu tetikleyen belirli etkenler vardır. Bu etkenlerin en başında 40 yaş üzerinde olmak kabızlığın kronik bir hal alması aynı şekilde kronik ishal olmak dışkılama esnasında kabız olmasına ya da olunmamasına rağmen aşırı derecede ıkınma ve zorlama tuvalette uzun süre kalınması gibi faktörler söz konusudur. Basurun tedavi yöntemleri de çeşitlidir. Kremle tedavi egzersiz destekli tedavi doğal yöntemlerle tedavi bu yazımızın konusu olan fitille tedavi yöntemleri gibi çeşitleri vardır. Basurun ilerlemesini durdurmak için uygulanan bir yöntem olan basur fitili olası hastalık safhasını bulunduğu evrede tutmak ve rahatsızlığı minimize etmek için kullanılan bir yöntemdir. Basur fitilinin kullanımı doğru tedavinin olumlu etkiler göstermesi…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: 4.85 ( 1 votes)

Bu yazı ilginizi çekebilir

Basur hastalığının belirtileri

Basur hastalığının belirtileri

Basur hastalığının belirtilerinde ilk sırayı alacak olan madde makatınızda ve çevrenizde kaşıntıların başlamasıdır. Bu kaşıntılar ...

Basur hastalığına ne iyi gelir

Basur hastalığına ne iyi gelir

Basur hastaları ilerleyen yaş dönelerinde daha sık görülen aynı zamanda gebelerde sıklıkla rastlanan genel olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir