Basur egzersizleri

basur egzersizleriBasur hastalığına dair belirtiler yaşıyorsanız internet üzerinden genel belirtiler hakkında bilgi alabilir ve bu belirtilerin tamamını ya da birkaçını taşıyorsanız erken teşhis için hemen bir doktora gözükebilir ve tedaviye başlayabilirsiniz. Ancak kullandığınız ilaçlar bazen tek başına kesin çözümler üretemeyebilir. Bu yüzden bu rahatsızlıktan kurtulmak istiyorsanız basur egzersizleri yapabilirsiniz. Biz bu yazımızda size yardımcı olabilecek birkaç egzersizden bahsetmek istiyoruz.

Günde bir kaç kez 10-15 dakikalık hafif tempolu yürüyüşler yapın. Çünkü çok hareketsiz kalmak basuru tetikleyen unsurlardan birisidir. Bol bol su için. Sıvı kaybı anal bölgede kuruluğa ve dolayısı ile tahrişe sebep olmaktadır. Bu yüzden en az 7-8 bardak su tüketmeniz olumlu etki doğuracaktır.

Tuvalet ihtiyacınızı giderdikten sonra kuru bir bezle değil de genelde ılık su ile ıslatılmış ya da nemli bir bezle anal bölgenizi temizleyin. Bu alkolsüz ıslak bir mendilde olabilir. Basur ağrınız ya da acınız var ise buzu beze sarıp bu bölgenizde 10-15 dakika tutun. Daha sonra ılık pamuk içeren bir bezle kompres yaparak bu bölgenizi yumuşatın. Oturmanız gerektiği zaman yumuşak bir yastık üzerine oturun.

Acıyı azaltmak için sert zeminde olmaktan kaçınmalısınız. Burada önemle olan basur bölgesinde ki basıncı minimize etmektir. rahatsızlığınızdan daha kısa bir sürede kurtulmak için size yardımcı olacak içeriklerden oluşmaktadır. Düzenli uygulama ile olumlu sonuçları almak kesindir.

Basur hastalığına dair belirtiler yaşıyorsanız internet üzerinden genel belirtiler hakkında bilgi alabilir ve bu belirtilerin tamamını ya da birkaçını taşıyorsanız erken teşhis için hemen bir doktora gözükebilir ve tedaviye başlayabilirsiniz. Ancak kullandığınız ilaçlar bazen tek başına kesin çözümler üretemeyebilir. Bu yüzden bu rahatsızlıktan kurtulmak istiyorsanız basur egzersizleri yapabilirsiniz. Biz bu yazımızda size yardımcı olabilecek birkaç egzersizden bahsetmek istiyoruz. Günde bir kaç kez 10-15 dakikalık hafif tempolu yürüyüşler yapın. Çünkü çok hareketsiz kalmak basuru tetikleyen unsurlardan birisidir. Bol bol su için. Sıvı kaybı anal bölgede kuruluğa ve dolayısı ile tahrişe sebep olmaktadır. Bu yüzden en az 7-8 bardak su tüketmeniz olumlu…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: Be the first one !

Bu yazı ilginizi çekebilir

Basur hastalığının belirtileri

Basur hastalığının belirtileri

Basur hastalığının belirtilerinde ilk sırayı alacak olan madde makatınızda ve çevrenizde kaşıntıların başlamasıdır. Bu kaşıntılar ...

Basur hastalığına ne iyi gelir

Basur hastalığına ne iyi gelir

Basur hastaları ilerleyen yaş dönelerinde daha sık görülen aynı zamanda gebelerde sıklıkla rastlanan genel olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir