Basur Bitki

Basur Bitki günümüzde en yaygın karşılaşılan hastalıklardan biri olarak dikkat çekiyor. Pek çok kişinin muzdarip olduğu bu rahatsızlık makatta meydana geldiği için çoğunlukla insanlarda hareket kısıtlamasına sebep olabiliyor. Sizler de eğer otururken ve lavaboda bulunduğunuz sürede sorun yaşıyor ve acı çekiyorsanız bunun sebebi olabilir.

Basur belirtileri içerisinde hareketlerde kısıtlanma ve oturamama gibi problemler baş gösterirken tedavisinin de daha fazla ilerlemeden yapılmasında fayda olacaktır. Eğer sizler de hemoroit rahatsızlığının henüz ilk safhalarında iseniz ve doktora gitmeye de çekiniyorsanız daha da ilerlemeden bitkilerle çözüm bulabilirsiniz. yöntemleri ile de çözüme kavuşturulacağı gibi bu yazımızda sizlere basur için bitkisel tedavi yöntemlerinden bahsetmeye çalışacağız.

Geçtiğimiz günlerde Doktor Ender Saraç’ın tavsiyesi üzerine Gotu Kola bitkisini öğrendik. Özellikle hemoroiti bulunanlara Gotu Kola yı tavsiye eden Ender Saraç, genellikle Hindistan, Sri Lanka, Madagaskar, Güney Afrika ve tropik bataklıklarda yetişen bir bitki olurken bu bitki kapsül haline getirilerek ilaç gibi satılır.

Sağlık açısından da hiçbir zararı yoktur. Gotu kola isimli bitki kan damarlarını açıp güçlendirmesi bakımından basurda bitkisel tedavi açısından örnek teşkil edebilir. Bunun yanı sıra yine Ender Saraç’a göre, aloe vera, rutin biyoflavonodi ve bir kısım ayurveda bitki kapsüllerinin de basur tedavisinde etkili olan bitkiler arasında yer aldığı düşünülüyor.

Gündelik yaşamda eğer doktora gitmek istemiyorsanız ve henüz o safhaya gelmedi iseniz, birtakım bitki çayları ve bitkiler ile ve sıvı yoğunluklu beslenme ile de basurun önüne geçmeniz mümkün olabilir. Basura faydalı bitkiler arasında kuşburnu ve kök zerdeçal da bulunur. Bu bitkilerin çaylarını gün içerisinde tüketmek sindirimi kolaylaştırarak sorunsuz bir şekilde normal yaşamınıza devam etmenizi sağlayacaktır.

Basur bitkileri dendiğinde akla gelen zerdeçal daha pek çok hastalığa iyi gelirken çayını yaparak tüketmeniz gün içerisinde daha keyifli olabilir. Baharatlar arasında da yine basura iyi gelen bitkiler bulunmaktadır.

Bunlar içerisinde oldukça sert bir bitki olan kara kelle de düzenli ve tavsiyelere uyulduğu takdirde basurdan kurtulmanız ya da etkisinin az hissedilmesi için önemli olan faktörlerdir.

Basur günümüzde en yaygın karşılaşılan hastalıklardan biri olarak dikkat çekiyor. Pek çok kişinin muzdarip olduğu bu rahatsızlık makatta meydana geldiği için çoğunlukla insanlarda hareket kısıtlamasına sebep olabiliyor. Sizler de eğer otururken ve lavaboda bulunduğunuz sürede sorun yaşıyor ve acı çekiyorsanız bunun sebebi basur olabilir. Basur belirtileri içerisinde hareketlerde kısıtlanma ve oturamama gibi problemler baş gösterirken tedavisinin de daha fazla ilerlemeden yapılmasında fayda olacaktır. Eğer sizler de hemoroit rahatsızlığının henüz ilk safhalarında iseniz ve doktora gitmeye de çekiniyorsanız daha da ilerlemeden bitkilerle çözüm bulabilirsiniz. Basur bitki yöntemleri ile de çözüme kavuşturulacağı gibi bu yazımızda sizlere basur için bitkisel tedavi yöntemlerinden bahsetmeye…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: 4.75 ( 1 votes)

Bu yazı ilginizi çekebilir

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Basur (Hemoroit) Nedir ve Neden Olur? ‘’Basur’’ yani tıp dilinde Hemoroit her yaş ve cinsiyette, ...

kuru_meyveler-kabizlik

Hemoroid rahatsızlığında beslenme önerileri

Hemoroid pek çok kişinin sıkıntı yaşadığı bir sağlık sorunudur. Hemoroid’de nasıl beslenilmesi gerektiği hastalar tarafından ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir