Basur Belirtileri

Basur tedavisi hastalığı son yılların en çok karşılaşılan rahatsızlıklarından biri olarak göze çarpıyor. Özellikle oturarak, masa başında çalışanların sayısındaki artış, bulunan kişilerin de artmasına da sebep oldu. Basur belirtileri genellikle kabızlık problemi yaşayanlarda daha fazla ortaya çıkıyor.

Zorlanmanın etkisiyle makat bölgesindeki damarların dışarı doğru çıkması ve şişerek acı vermesi ile basur belirtileri ortaya çıkar diyebiliriz. Makat bölgesinde yanma ve yine zorlanmanın etkisiyle kanama görülmesi de en sık karşılaşılan basur belirtileri arasında yer alır.

Günümüzde masa başında sürekli oturan insanlar sindirim sistemlerinin doğru çalışmaması dolayısıyla kabızlık şikâyeti ile karşılaşır ve akabinde basur belirtileri ortaya çıkabilir. Sadece kabızlık ile değil özellikle kadınların normal doğum esnasında ıkınmalarının etkisiyle de makat bölgesindeki damarların dışarı doğru çıkması mümkün olabilir.

Böyle bir durumla karşı karşıya iseniz yapmanız gereken en kısa sürede tedavisini olmak olmalıdır. Makat bölgesinde meydana gelen bu can sıkıcı rahatsızlıktan dolayı insanlar tedavi olmaya çekinirlerken bu hastalık da her geçen gün ilerleyerek cerrahi müdahaleye ihtiyaç bırakabilir.

Böyle bir durumla karşılaşmamak için en kısa süre içerisinde basur konusunda uzman olan ve her türlü hemoroit sorunlarının giderilmesinde son teknoloji sağlık cihazlarıyla hizmet veren hastane ya da merkezlerden hizmet almak sizler için en doğrusu olacaktır.

Basur belirtilerine sebep olanlardan biri de beslenme şeklimiz olurken mümkün mertebe, katı yiyeceklerden uzak durmalı, sıvı yiyecekler tüketmelisiniz. Aksi halde sindirim sisteminiz yavaş çalışacağı için sorun yaşamanız mümkün olabilir.

Basur belirtilerinden biri de kanamalardır. Zorlanmanın etkisiyle özellikle lavaboda iken makat bölgesinde kanamalar görüyorsanız bu durumda vakit kaybetmeden doktora gitmeniz hastalığın büyümemesi için önemli olacaktır. Sizler de bu durumda en yakın hemoroit konusunda uzman olan merkezlere giderek hastalığınızın tedavisine bakmalısınız.

Basur belirtileri ülkemizde oldukça yaygın görülürken neredeyse her 10 kişiden birinde bu rahatsızlık baş gösteriyor. Bunda hareketsizlik ve sürekli fast food türü de denen katı ağırlıklı beslenmenin etkisi de büyük. Sizler de dilerseniz en kısa süre içerisinde sorunsuz bir yaşam için basur belirtilerinden herhangi birini görüyorsanız doktora giderek tedavi olmalısınız.

Basur hastalığı son yılların en çok karşılaşılan rahatsızlıklarından biri olarak göze çarpıyor. Özellikle oturarak, masa başında çalışanların sayısındaki artış, basur belirtileri bulunan kişilerin de artmasına da sebep oldu. Basur belirtileri genellikle kabızlık problemi yaşayanlarda daha fazla ortaya çıkıyor. Zorlanmanın etkisiyle makat bölgesindeki damarların dışarı doğru çıkması ve şişerek acı vermesi ile basur belirtileri ortaya çıkar diyebiliriz. Makat bölgesinde yanma ve yine zorlanmanın etkisiyle kanama görülmesi de en sık karşılaşılan basur belirtileri arasında yer alır. Günümüzde masa başında sürekli oturan insanlar sindirim sistemlerinin doğru çalışmaması dolayısıyla kabızlık şikâyeti ile karşılaşır ve akabinde basur belirtileri ortaya çıkabilir. Sadece kabızlık ile değil özellikle…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: 4.55 ( 1 votes)

Bu yazı ilginizi çekebilir

Bağsur Belirtileri

Bağsur Belirtileri

Basur tıp dilindeki adıyla hemoroit, makattaki kılcal damarların zorlanmanın da etkisiyle dışarı çıkması ve bu ...

Hemoroid Çeşitleri

Hemoroid Çeşitleri

Halk arasında mayasıl yahut basur olarak da adlandırılan hemoroid çeşitleri genellikle ikiye ayrılmaktadır. Bunlar iç ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir