Basur başlangıcı

Basur başlangıcı insanlarda makat bölgesinde oluşan bir rahatsızlık olarak kendini gösteriyor ve farklı türlere de kendi aralarında ayrılarak daha zorlu ya da daha kolay aşamalardan geçebiliyor. İlk olarak başlangıcını ikiye ayırmak gerekir. Birincisi dış hemoroit diğeri ise iç hemoroit olarak alınabilir.

Dış basur başlangıç ise aslında çok daha kolay anlaşılabilen ve hemen teşhis konulan bir durumdur. Öyle ki hasta kendi bile fark edebilir ve eline bir çıkıntı geldiğinde bunun basur olduğunu anlayıp doktora gidebilir. İlk aşamalarda ne kadar çabuk fark ederseniz o kadar hızlı ve daha doğru sonuçlar almış olursunuz.

Yani basur başlangıç aşamasında özellikle de dış bir şekildeyse hemen fark edilir ve aksatılmadan doktorunuza danışarak önlemleri alınmaya başlanır.

Peki, iç basurda durum nedir diye bakarsak orada da farklı bir uygulama görüyoruz. İç basurda kişi çok fazla belirti görmez. Bazıları çok daha gizli ve sinsi bir şekilde ilerler ve en son gelen kanamalar ile birlikte kendisini belli etmeye başlar. Bu aşamada kişi tuvaletini yaparken acı çekiyorsa ya da kanama gibi durular ile karşılaşıyorsa mutlaka bir doktora görünmeli ve uygun ilaç kullanımı ya da farklı alternatif tıp yöntemleri ile çareler bulmalıdırlar.

Bugün basur başlangıcını yaşayan birçok kişi bulabilirsiniz. Birçok nedenden dolayı oluşan bu kötü görüntü ve acılar hemen hemen her yaş evresinde olabilir ve kişileri sosyal hayattan bile soğutabilir.

Ağrısı olan bir kişi hem tuvalete gitmekten korkacak hem de oturmakta bile sıkıntı yaşayacak konuma gelebilir. İşte böylesi bir durumu yaşamadan mutlaka basur başlangıç seviyesinde önlem almanız ve doktorlar ile görüşerek muayene olmanızdır. Doktorunuzdan asla utanmayınız.

Unutmayınız ki sizden çok daha ileri evreler de gelmekte ve sizlerde bu dönemleri yaşamamak için bir an önce önlemlerinizi alabilmelisiniz. Yapılacak her aşamada sizlere ayrıntılı olarak anlatılır ve elbette ilk olarak basur başlangıcında olan birine ameliyat değil, farklı yöntemler kullanılarak yok edilmeye çalışılır. Sizlerde önlemlerinizi alarak daha sağlıklı bir siz ile karşılaşabilir ve bu kâbusunuzdan uyanabilirsiniz.

Basur insanlarda makat bölgesinde oluşan bir rahatsızlık olarak kendini gösteriyor ve farklı türlere de kendi aralarında ayrılarak daha zorlu ya da daha kolay aşamalardan geçebiliyor. İlk olarak basur başlangıcını ikiye ayırmak gerekir. Birincisi dış hemoroit diğeri ise iç hemoroit olarak alınabilir. başlangıç ise aslında çok daha kolay anlaşılabilen ve hemen teşhis konulan bir durumdur. Öyle ki hasta kendi bile fark edebilir ve eline bir çıkıntı geldiğinde bunun basur olduğunu anlayıp doktora gidebilir. İlk aşamalarda ne kadar çabuk fark ederseniz o kadar hızlı ve daha doğru sonuçlar almış olursunuz. Yani basur başlangıç aşamasında özellikle de dış bir şekildeyse hemen…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: 1.4 ( 1 votes)

Bu yazı ilginizi çekebilir

Bağsur Belirtileri

Bağsur Belirtileri

Basur tıp dilindeki adıyla hemoroit, makattaki kılcal damarların zorlanmanın da etkisiyle dışarı çıkması ve bu ...

Hemoroid Çeşitleri

Hemoroid Çeşitleri

Halk arasında mayasıl yahut basur olarak da adlandırılan hemoroid çeşitleri genellikle ikiye ayrılmaktadır. Bunlar iç ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir