Basur Ameliyatı sonrası

Basur Ameliyatı sonrasıÖncelikle birçok tipi ameliyat olmayı gerektirmez ve çok daha kolay yollardan yani ilaç ve tavsiyeler ile atlatılması beklenilen rahatsızlıklar olarak karşımıza çıkar. Dolayısı ile bu sıkıntıyı yaşadığınızda hemen aklınıza ameliyat olacağınız gibi bir görüntü oluşmasına izin vermeyiniz.

Sizler daha ilerili boyutlara ulaştıysanız ve artık birçok yöntem sizlerde başarısız kalıyorsa o halde ameliyat olacak ve sonrasında da dikkatli olarak bu rahatsızlığı ortadan kaldırmış olacaksınız. sizler için elbette bazı yapılması gerekenler not olarak verilecek ve mutlaka uymanız istenecek. Bunların en başında hijyen gelmektedir.

Basur ameliyatı sonrası hijyen

Basur ameliyatı sonrası özellikle tuvaletlerden sonra oldukça hijyene dikkat etmelisiniz. Olası bir mikrop kapma sizi daha kötü boyutlara taşıyabilir. Doktorunuzun önerdiği şekilde hijyen sağlamalı ve dikkatli olmalısınız.

Basur ameliyatı sonrası dinlenme

Basur ameliyatı sonrası maalesef hemen normal hayatınıza dönemiyorsunuz. En azından bir iki gün dinlenmeli ve ameliyata yakınlarınız ile gitmelisiniz. Oturup kalkmanızda sorun olacağı için araba kullanamayacak ve ilk saatler ve günler çok rahat hareket edemeyeceksiniz.

Beslenme alışkanlığı

Basur ameliyatı sonrasında ilk dikkat edilecekler bir hafta boyunca daha fazla sıvı ile beslenme desteği olacak. Mümkün oldukça zorlanmadan yapacağınız tuvalet sizi rahatlatacaktır. Bu durumun atlatılmasından sonra da sizi kabız yapacak yemeklerden uzaklaşmalı ve baharat gibi size dokunacak ve zarar verecek gıdalardan uzak durmalısınız. Her zaman için suyu hayatınızdan çıkarmadan kullanınız ve sık sık çorba gibi sulu gıdalar da tüketmeye çalışınız.

Basur ameliyatı sonrası doktor kontrolü

Basur ameliyatı sonrası bir süre boyunca doktorunuzun muayenesi altında olacaksınız. ilk olarak bir hafta içinde ve daha sonra birkaç kere daha giderek her şeyin yoluna girdiğini görmüş olacaksınız ayrıca sizler için yapılan

Öncelikle birçok basur tipi ameliyat olmayı gerektirmez ve çok daha kolay yollardan yani ilaç ve tavsiyeler ile atlatılması beklenilen rahatsızlıklar olarak karşımıza çıkar. Dolayısı ile bu sıkıntıyı yaşadığınızda hemen aklınıza ameliyat olacağınız gibi bir görüntü oluşmasına izin vermeyiniz. Sizler daha ilerili boyutlara ulaştıysanız ve artık birçok yöntem sizlerde başarısız kalıyorsa o halde ameliyat olacak ve sonrasında da dikkatli olarak bu rahatsızlığı ortadan kaldırmış olacaksınız. Basur ameliyatı sonrası sizler için elbette bazı yapılması gerekenler not olarak verilecek ve mutlaka uymanız istenecek. Bunların en başında hijyen gelmektedir. Basur ameliyatı sonrası hijyen Basur ameliyatı sonrası özellikle tuvaletlerden sonra oldukça hijyene dikkat etmelisiniz. Olası…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: 4.85 ( 1 votes)

Bu yazı ilginizi çekebilir

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Basur (Hemoroit) Nedir ve Neden Olur? ‘’Basur’’ yani tıp dilinde Hemoroit her yaş ve cinsiyette, ...

kuru_meyveler-kabizlik

Hemoroid rahatsızlığında beslenme önerileri

Hemoroid pek çok kişinin sıkıntı yaşadığı bir sağlık sorunudur. Hemoroid’de nasıl beslenilmesi gerektiği hastalar tarafından ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir