Anal Bölgedeki Memeler Nedir?

basurSoru : Merhaba benim anal bölgede tuvaletten sonra oluşan şişlik vardı. (1 veya 2 meme oluyor bazen). Doktora gittim, ve sıcak su tedavisi önerdi. Geçmez ise küçük bir operasyonla alırız diye ekledi. Ancak geçti.

Bu olaydan 3-4 ay sonra bu tekrarladı. Ara sıra önemsenmeyecek kadar küçük ve saatler içerisinde geçen memeler oluşuyordu ki, bu araştırdığım kadarıyla adlı hastalık.

Doktora tekrar gittim. Bir şeyiniz yok, basurunuz varmış, uyguladığın zaman geçmiş dedi. şimdi ise tuvaletten sonra 2 meme daha oluştu.

Durduğum yerde de ağrı yapıyor, hareket halindeyken de. Sizce nedir? Cevaplarsanız gerçekten çok sevinirim. Kolay gelsin.

Prof.Dr. Ali Akdeniz Cevabı :

Bahsettğiniz bulgular prolabe, bulgularına benziyor. Muhakkak muayene ile tanı gerekir.

Tedavide lokal uygulamalar belki geçici rahatlık sağlasa da, ileri dönemler için fayda sağlamayacaktır. Yapılacak işlem trombektomi ve supportif tedavi olacaktır. Sizi genel cerrahi uzmanı bir meslektaşımın görmesi yararlı olacaktır. Geçmiş olsun.

Alıntıdır…

Soru : Merhaba benim anal bölgede tuvaletten sonra oluşan şişlik vardı. (1 veya 2 meme oluyor bazen). Doktora gittim, fitil ve sıcak su tedavisi önerdi. Geçmez ise küçük bir operasyonla alırız diye ekledi. Ancak geçti. Bu olaydan 3-4 ay sonra bu tekrarladı. Ara sıra önemsenmeyecek kadar küçük ve saatler içerisinde geçen memeler oluşuyordu ki, bu araştırdığım kadarıyla Anal Hematom adlı hastalık. Doktora tekrar gittim. Bir şeyiniz yok, basurunuz varmış, fitil tedavisi uyguladığın zaman geçmiş dedi. şimdi ise tuvaletten sonra 2 meme daha oluştu. Durduğum yerde de ağrı yapıyor, hareket halindeyken de. Sizce nedir? Cevaplarsanız gerçekten çok sevinirim. Kolay gelsin. Prof.Dr.…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: 4.85 ( 1 votes)

Bu yazı ilginizi çekebilir

Lastik Bant, Hemoroid Tedavisi İçin Uygun mudur?

Lastik Bant, Hemoroid Tedavisi İçin Sizce Uygunmudur?

Soru : Hocam iyi günler,benim 2 senedir basur sorunum var. Doktorada gittim, bana sigmoidoskopi ile ...

Hemoroid Tedavisinde Lastik Bant Önerir misiniz?

Hemoroid Tedavisinde Lastik Bant Kullanımını Önerirmisiniz?

Soru : Merhaba hocam, benim aşağı yukarı 2 seneden beridir hemoroid sorunum var. Doktora gittim, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir