5 Farklı Hemoroid Operasyonu

5 farklı operasyon                Zamanın bize getirdiği ve gerektirdiği koşullar, hemoroid hastalığının yaygınlaşmasını da beraberinde getirdi. Bir çok meslek, hemoroid rahatsızlığına katlanmak zorunda kalıyor. Bir çok beslenme alışkanlığı bu hastalığın tetikleyicisi. Bu nedenle toplumda ki her 3 kişiden birinde mutlaka görülen bir hastalık olmaya başladı.

Zaman bize yeni hastalıklar getirirken aynı zamanda kolay çözüm ve tedavileri de beraberinde getiriyor. Artık işten öğle arasına çıktığınızda, hemen hemoroid tedavisi olup gelebilirsiniz. Üstelik daha sağlıklı ve kesin sonuçlar almakta mümkün. Peki, bu operasyonlar neler ve nasıl yapılıyor?

Artık bir çok sağlık kurumunda, yapılabiliyor. Lokal anestezi uygulanarak yapılan bu tedavilerde 5 dakika gibi kısa sürelerde kesin sonuçlar almak mümkün. Üstelik sosyal anlamda etkilenmeyeceksiniz. Operasyon yapıldıktan yaklaşık yarım saat sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. Örneğin öğle arasında işten çıkıp, öğleden sonra geri işinize tedavi olmuş şekilde dönebilirsiniz.

Yeni geliştirilen yöntemlerden biri de, hemoroidi boğma girişimidir. Evet yanlış duymadınız, hemoroidinizden boğdurarak kurtulabilirsiniz. Işıklı bir alet ile makatınızın içini görerek yapılan bir operasyondur. Sarkan damarlar toka yada bant gibi bir şey ile bağlanılır. Bu bağlanma damarlarda ki kan akışını keser. Bu da bağlanan damarlı bölgenin kangren olmasına ve çürüyüp düşmesine neden olur. Düşen bölge, yeniden kendini bu sefer sorunsuz olarak yeniden yapar. Bu yöntemin başarı oranı ise yüzde 80 ile 90 arasında değişmekte.

Bir yöntemde lazer teknolojisi sayesinde yapılır. Sarkan damarlara lazer yani ışın uygulanır. Lazer, yoğunlaştırılmış ışık demektir. Işığın tek bir noktaya odaklandırılması ile onun ısı gücünden yararlandırılır. Hemoroidli bölgeye lazer uygulanarak küçülmesine, büzüşmesine ve yanmasına imkan verilir. Yanan ve küçülen damar kendisini tekrar düzgün olarak onarır.

Lazer yöntemine benzeyen diğer yöntem elektrik akımı ile de yapılır. Elektrik akımı ya da bazı durumlarda direkt akım hemoroid olan bölgeye, yani sarkan damara verilir. Bu saymış olduğumuz tedavilerin hepsi 4. Aşama dışında ki tüm aşamalarda uygulanabilir. Yine de doktor tavsiye ve önerisi ile yapılır.

Son tedavi yöntemi de, iğne ile enjekte edilen ilaç ile yapılır. Bu iğne hemoroid olan bölgeye yani damara yapılır. Verilen ilacın oldukça yüksektir.

Bu yazı ilginizi çekebilir

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Hemoroid Belirtileri, Nedenleri, Alternatif Tedavi Yöntemleri

Basur (Hemoroit) Nedir ve Neden Olur? ‘’Basur’’ yani tıp dilinde Hemoroit her yaş ve cinsiyette, ...

kuru_meyveler-kabizlik

Hemoroid rahatsızlığında beslenme önerileri

Hemoroid pek çok kişinin sıkıntı yaşadığı bir sağlık sorunudur. Hemoroid’de nasıl beslenilmesi gerektiği hastalar tarafından ...